2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Yatay Geçiş Sonuçları aşağıda açıklanmıştır.

Yatay Geçişle kazananlar kayıtlarını 03.02.2020-07.02.2020 tarihleri arasında  Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na gelerek yaptırmalıdır.

Kayıt için sadece 1 adet fotoğraf ve T.C. kimliğinizle gelmeniz yeterlidir. Aşağıdaki istisnalar haricinde başka herhangi bir belgeye ihtiyaç yoktur.

Sivil Havacılık ve Ulaştırma Hizmetleri, İlk ve Acil Yardım, Hemşirelik ve Acil Yardım ve Afet Yönetimi bölümlerine diğer bölümlerden geçen öğrenciler;

a. Kelkit Aydın Doğan Meslek Yüksekokulu Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği programına kayıt yaptıracak öğrenciler;

      1) Havalimanı giriş kartı almasına engel oluşturacak herhangi bir Adli Sicil Kaydı veya Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmadığına dair belge.
      2) Mesleği ve/veya meslekte verilen görevi icra etmesine engel oluşturacak herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığına dair tam teşekküllü bir hastaneden son 6 ay içinde almış olmak şartıyla heyet raporu almak (işitme kaybı/ eksikliği, görme kaybı/eksikliği vb). 

 b. Sağlık Bilimleri Fakültesi / Acil Yardım ve Afet Yönetimi ve Hemşirelik Bölümü öğrencileri "Bu programa kayıt için bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen rapor" .

 c. Gümüşhane Sağlık Hizmetleri MYO, Kelkit Sağlık Hizmetleri MYO ve Şiran Sağlık Hizmetleri MYO İlk ve Acil Yardım Programlarına kayıt yaptıracak olan öğrenciler sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığa sahip olduklarını belgeleyen devlet veya üniversite hastanelerinden alınacak sağlık raporu

Lisans Yatay Geçiş Sonuçları (Ek Madde-1)
Yurt Dışı Yatay Geçiş
Önlisans Yatay Geçiş Sonuçları (AGNO)
Önlisans Yatay Geçiş Sonuçları (Ek Madde-1)