Misafir öğrenciler;

Önce aşağıdaki bağlantıyı kullanıp kullanıcı kaydı oluşturacaklardır.

Kullanıcı kaydı oluşturmak için tıklayınız.

Tüm Öğrenciler İçin İşlem Sıralaması;

  1. Tüm işlemler için aşağıdaki dosyalarda veya metin içindeki bağlantılarda yönlendirici kılavuzlar mevcuttur, lütfen tüm duyururuları ve dosyaları inceleyiniz.
  2. Bu bağlantıya tıklayarak Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapılacaktır. (Misafir öğrenciler yukarıdaki bağlantı aracılığıyla kullanıcı kaydı oluşturduktan sonra kendilerine gönderilen öğrenci numarası ve şifresi ile veya e-devlet şifreleri ile giriş yapabileceklerdir.)
  3. Aşağıda belirtilen yaz okulu akademik takviminde gösterilen tarihler arasında derslere ön kayıt yapılacaktır. Ön kayıt yapma esnasında sadece dersler eklenebilecektir, KESİNLEŞTİRME İŞLEMİ BU ESNADA YAPILMAYACAKTIR.
  4. Kontenjanları dolmadığı için açılamayan dersler Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından ilan edildikten sonra aşağıdaki akademik takvimde belirtilen tarihlerde harç yatırma işlemleri yapılıp ders kaydı sayfasında ders kayıtlarına KESİNLEŞTİRME İŞLEMİ YAPILACAKTIR. KESİNLEŞTİRME İŞLEMİ YAPABİLMEK İÇİN ÖNCE HARÇ YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. KESİNLEŞTİRME İŞLEMİ YAPMAYAN ÖĞRENCİLER KAYDOLDUKLARI DERSLERİ ALAMAZLAR. KESİNLEŞTİRME İŞLEMİ YAPILMADAN ÖNCE EĞER KONTENJAN NEDENİYLE AÇILMAYAN DERSİNİZ VARSA BU ESNADA DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ.

Kurallar;

  1. Üniversitemiz Senatosunun 19.04.2017 tarih ve 177 Sayılı kararıyla birlikte Yaz Okulu açılmasına karar verildi.
  2. Gümüşhane Üniversitesi öğrencileri ve misafir öğrenci otomasyonuna girerek almak istedikleri dersleri seçeceklerdir.
  3. Kontenjan yetersizliği dolayısıyla kapatılan derslerin yerine ekleme veya çıkarma yaptıktan sonra hesaplanan ücreti akademik takvimde belirtilen tarihlerde herhangi bir Halk Bankasına öğrenci numarası ile yatırılarak ders kaydı kesinleştireceklerdir. Fazla yatırılan harç ücretlerinin iade işlemleri için Harç İade İşlemleri sayfasını inceleyiniz.
  4. Öğrenci numarası ve şifre ile https://obs.gumushane.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx web adresinden öğrenci otomasyonuna girerek ders kaydınızı yapacaksınız. Ders Kaydı yapılışı videosu için tıklayınız. Ayrıca ders kaydında aradığınız dersi bulamıyorsanız bu kılavuzu inceleyebilirsiniz.
  5. Bahar Yarıyılı sonunda mezuniyet sınavına giren öğrenci yaz döneminde ders almamışsa tekrar yaz dönemi mezuniyet sınavlarına giremezler.

       ÖĞRENCİ OTOMASYONUNA GİRİŞ İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ!

       NOT : Yaz Okulu ile ilgili sorularınızı oidb@gumushane.edu.tr web adresine yazabilirsiniz. En kısa sürede cevap vermeye çalışılacaktır.