Yatay Geçiş ne zaman yapılabilir?

Yatay geçişler dönem arası için Ocak ayı içerisinde ilan edilecek tarihlerde, yılsonu için ise Temmuz ayı içerisinde ilan edilecek tarihlerde yapılabilir.

Kaçıncı sınıfta yapabilirim?

AGNO Kapsamında: Önlisans ve lisans diploma programlarının hazırlık sınıfına; önlisans diploma programlarının ilk yarıyılı ile son yarıyılına, lisans diploma programlarının ilk iki yarıyılı ile son iki yarıyılına yatay geçiş yapılamaz.

EK MADDE-1 Kapsamında: Hazırlık sınıfı da dahil olmak üzere kontenjanlar dahilinde tüm sınıflarda yatay geçiş için başvuru yapılabilir.

Yatay Geçiş için başvurularda hangi belgelere ihtiyacım var?

Yatay Geçiş başvuruları için ocak ve temmuz aylarında yayınlanacak olan duyurularda başvurular için gerekli tüm evrakların listesi de ayriyeten yayınlanacaktır. Farklı üniversitelere geçmek istiyorsanız gitmek istediğiniz üniversitelerin şartlarını üniversitenin kendi web sitesindeki duyurulardan öğreniniz.

İkinci Öğretimden Birinci Öğretime nasıl yatay geçiş yapabilirim?

İkinci öğretimden birinci öğretime geçiş yapabilmek için iki farklı yol mevcuttur.
Birincisi: Öğrenci, kendi sınıfında başarı olarak ilk yüzde onluk dilime girmesi şartıyla kurum içi yatay geçiş başvurusu yapabilir, başvurular kontenjanlar dahilinde değerlendirilir.
İkincisi: Öğrenci Ek Madde-1 kapsamında yatay geçiş başvurusunda bulunabilir.

Yatay Geçiş Belgelerini Nasıl Alabilirim?

Üniversitemiz öğrencileri yatay geçiş yapmak istediği zaman bu belgelerini Öğrenci Otomasyonuna girerek en altta bulunan "Kullanıcı İşlemleri" başlığına tıklayarak "Belge Talebi" sekmesinden belgelerini online olarak talep edip alabilir.