Sayın öğrencimiz;

"Diplomanız hazırlanmıştır, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından teslim alabilirsiniz" şeklinde SMS size ulaştığı andan itibaren diplomanız hazırlanmıştır demektir. Bu andan itibaren diplomanızı mesai saatleri içerisinden istediğiniz zaman alabilirsiniz.

İŞLEMLERİNİZİ BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YAPINIZ, TELEFON ÜZERİNDEN HATA VERMEKTEDİR.

MEZUN BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN ALACAĞINIZ FORM ÜZERİNDE KESİNLİKLE OYNAMA YAPMAYINIZ.

Diplomanızı teslim alabilmeniz için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekmektedir;

1- Mezun Bilgi Sistemi'ne kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için tıklayınız.

2- Yetenek Kapısı'na kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olmak için tıklayınız.

Nasıl kayıt olacağınızı bilmiyorsanız lütfen tıklayınız.

Diplomanızı almanız için 3 yol bulunmaktadır.

  1. Yol: Şahsen gelip teslim alabilirsiniz.
  2. Yol: Vekalet yoluyla almanız. Bu yolla diplomasını almak isteyen öğrenciler bulundukları yerdeki herhangi bir noter aracılığıyla diplomasını aldırmak istedikleri kişiye vekalet vermelidir. Diplomayı almaya gelen vekil ise bu vekaletin bir örneği ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na gelerek diplomanızı alabilir.
  3. Yol: Diploma talebi oluşturmak. Mezun Bilgi Sistemi üzerinden diploma talebi oluşturarak diplomanızın adresinize gönderimini sağlayabilirsiniz. Bu yöntemle talep edilen diplomalarda kesin gönderim tarihi veremiyoruz. Yaz dönemlerindeki talep artışı nedeniyle önemli gecikmeler yaşanabilecektir. Oluşturulan diploma taleplerini Mezun Bilgi Sistemi üzerinden PDF olarak indirdikten sonra kimliğinizin fotoğrafı ile birlikte diploma@gumushane.edu.tr adresine mail olarak göndermeniz gerekmektedir. ÖNEMLİ NOT: FORMU PDF OLARAK GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. TELEFON ÜZERİNDEN EKRAN FOTOĞRAFI GÖNDERMEYİNİZ, KABUL EDİLMEYECEKTİR. Diploma talebi kılavuzu için tıklayın.

İŞLEMLERİNİZİ BİLGİSAYAR ÜZERİNDEN YAPINIZ, TELEFON ÜZERİNDEN HATA VERMEKTEDİR.

MEZUN BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN ALACAĞINIZ FORM ÜZERİNDE KESİNLİKLE OYNAMA YAPMAYINIZ.

ÖNEMLİ NOT: Kütüphaneye borcu olan öğrencilerin diplomaları gönderilmeyecektir. Borcu olduğu halde diploma talebinde bulunan öğrencilerin tekrar talep oluşturması gerekmektedir. Tekrar talep oluşturan öğrenciler gönderim sırasında en sona düşeceği için kütüphane sorgulamasını en başta yapmaları gerekmektedir. Link üzerinden ulaşababileceğiniz kütüphane ile iletişime geçip borcunuzu kontrol edebilirsiniz. 

ÖNEMLİ NOT: FORMU PDF OLARAK GÖNDERMENİZ GEREKMEKTEDİR. TELEFON ÜZERİNDEN EKRAN FOTOĞRAFI GÖNDERMEYİNİZ, KABUL EDİLMEYECEKTİR.